Wolves si zahrají finále NFLL

Poslední tři zápasy radotínských LCC Wolves v základní části letošní NFLL rozhodly o jejich premiérovém postupu do finále. To se odehraje 28. 10. ve 13 hodin na atletickém stadionu pražské Slavie. Soupeřem jim bude celek Jižního Města.

O postupu Wolves do finále rozhodly dva zápasy se zkušeným celkem TJ Malešice, ve kterých museli radotínští mladíci nutně zvítězit. V pátečním duelu začali Wolves velmi nervózně a s mnoha chybami. Malešice se ujaly vedení, ale Wolves se postupně zlepšili a ve 30. minutě byl stav vyrovnaný 3:3. V samém závěru druhé periody poslal Martin Hodaň dlouhou nahrávku přes celé hřiště, Radotínští míč získali a po spolupráci Dominika Javorského s Tomášem Procházkou skórovali pouhých 13 vteřin před poločasem a poprvé se ujali vedení. Ve druhé části pak rychle navýšil náskok Matěj Barák a po zlepšeném výkonu dokráčeli Wolves k důležitému vítězství 13:6.

wolves_malesice_1

Do nedělního zápasu nastoupily Malešice posílené o několik hráčů, kteří v pátek chyběli, a zejména zkušený střelec Podroužek měl zlepšit produktivitu hostujícího útoku. Wolves však vstoupili do utkání velmi soustředěně, soupeře v podstatě k ničemu nepustili a brzo si vypracovali slušný náskok. Obrana pracovala spolehlivě, a tak Matěj Barák v brance domácích příliš práce neměl. Naopak útočníci Wolves pracovali velmi efektivně a po první periodě byl stav 6:1, když se třikrát trefil Tomáš Procházka a po jedné brance přidali Pavel Srch, Tomáš Knotek a Jan Polák. Ve druhé periodě Wolves navýšili náskok až na 8:1, ale potom po zbytečných chybách a ztrátách míče nechali Malešice snížit na rozdíl pěti branek 8:3.

wolves_malesice_2

Na počátku třetí periody se pokusil zápas zdramatizovat Ondřej Podroužek, když snižoval na 4:8 z pohledu Malešic. Blíže už se však hosté nedostali, Wolves rozjeli brankostroj a na konci třetí čtvrtiny bylo prakticky rozhodnuto, domácí vedli 17:6. Poslední čtvrtina se pak už dohrávala a na konci utkání svítil na ukazateli skóre výsledek 19:10, což znamenalo historicky první postup týmu LCC Wolves Radotín do finále Národní fieldlakrosové ligy.

V sobotním zápase proti Jižnímu Městu domácím Wolves, nehrajícím ovšem v nejsilnější sestavě, vůbec nevyšel úvod zápasu a rychle prohrávali 0:7, když obrana hrála velmi pasivně a nedařilo se ani na rozhozech. V dalším průběhu hosté trochu polevili a domácí se přece jen dostali do hry, konečný výsledek byl 6:15 z pohledu domácích.

Většina týmu Wolves se příští víkend střetne na turnaji ve Frankfurtu s reprezentacemi Lotyšska, Německa, Polska a týmy z Německa a Nizozemska v kategorii U19. Tak budeme držet palce.

Jan Barák
foto Ondřej Mika
 

Fotogalerii z pátečního zápasu najdete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*