Třetí kolo minifieldligy opět pro Modré

Ve středu 13. prosince se odehrálo další, v pořadí již třetí kolo Winter mix mini field ligy. Po předchozích dvou kolech byl na posledním místě Modrý tým, a jeho kapitán Rosťa Zapletal měl tedy opět možnost draftu po jednom hráči (hráčce) z každého týmu. Kapitán Červeného týmu Jakub Výmola „uzamkl“ dva hráče – Matěje Baráka a Terezu Lalákovou, kapitánka Bílého týmu Adéla Blahovcová – Julii Hrazánkovou a Pavla Srcha.

Pravidla umožňují vyměnit hráče za hráče nebo hráčku za hráčku. Z každého týmu po jednom a zároveň poslat ze svého týmu určeného konkrétního hráče/hráčku jako náhradu. Modrý tým tedy posílil z Bílého týmu Jirka Loskot, který byl vyměněn za Petra Skálu, a z Červeného týmu Matouš Tilšer výměnou za Petra Ševcovice.

Červený tým vs. Bílý tým – 4:6
V prvním zápase na sebe narazily Červený a Bílý tým. Oba týmy oslabené o své kapitány nastoupily v neúplných sestavách vždy s jedním hráčem na střídání. Vedení se ujali Bílí zásluhou přesné trefy Kateřiny Hlavsové. Červení reagovali dvěma rychlými brankami Matěje Baráka a stav byl rázem 2:1. Pak ale následovala střelecká smršť Martina Malinovského, který ještě v první polovině zápasu stihl zkompletovat hattrick a otočil skóre zápasu na 2:4 pro Bílý tým.
Druhá polovina zápasu se odehrála ve vyrovnaném tempu. Za Červené se trefila Tereza Laláková a přiblížila svůj tým na dostřel jednoho gólu. Vzápětí však střelecké duo tohoto zápasu Hlavsová – Malinovský posunulo svůj tým k vítězství dalšími dvěma góly. V poslední minutě sice Matěj Barák zkompletoval svůj hattrick v zápase, ale 3 body do tabulky si za výhru 4:6 připsal Bílý tým.

Modrý tým vs. Bílý tým – 7:4
Modrý tým posílený o nové hráče se poučil z prvního kola (odehrál ho v nekompletní sestavě a v oslabení) a nastoupil v kompletní sestavě 11 hráček a hráčů. V zápase s Bílým týmem byla početní převaha znatelná od prvních minut zápasu. Aktuálně poslední tým tabulky si byl plně vědom, co se od něj očekává, a od první minuty se ujal tempa zápasu. První se trefili Tomáš Hájek a Tomáš Knotek a další dva góly přidal David Jasek. Po první polovině se skóre zastavilo na stavu 4:0 pro Modrý tým.
Druhá polovina zápasu pokračovala ve stejném duchu. Další gól za Modrý tým přidala Markéta Malinovská, svůj druhý gól v zápase přidal Tomáš Knotek a posunul skóre na hrozivých 6:0. Poté Modří zvolnili v nasazeném tempu, čehož využily dívčí opory Bílého týmu a postupně upravily skóre na 6:3. Dvakrát se trefila Julie Hrazánková a jednou Dáda Pešková. V Modrém týmu na soupeřův nástup zareagovala po individuální akci Dája Merrellová svým gólem na 7:3. V závěru zápasu se trefila střelecká opora Bílého týmu Pavel Srch, který stanovil konečné skóre zápasu na 7:4.

Červený tým vs. Modrý tým — 4:6
V posledním zápase večera se vzhledem k početní převaze Modrého týmu předpokládal podobný průběh, jako tomu bylo v předchozím zápase. Modří se sice ujali vedení 0:2 brankami Tomáše Knotka a Davida Jaska, ale Červený tým využil zvolněného tempa soupeře a Dominik Javorský upravil na 1:2. Celý zápas se hrál ve vyrovnaném tempu a skóre se postupně navyšovalo na obou stranách. Za Modré se trefil mladší z bratrského dua Tomáš Jasek, Červený tým reagoval gólem Natálie Minajevové. Na přesnou trefu Markéty Malinovské zase odpověděl Kuba Lukáš. Když se podruhé v zápase trefil Tomáš Knotek, podařilo se Modrému týmu odskočit na rozdíl dvou branek. Střelecký prapor Červeného týmu zvedla Tereza Laláková a svým gólem na 4:5 vyburcovala svůj tým k závěrečnému náporu. Modrý tým si však zkušeně pohlídal poslední minuty zápasu, navíc se v samotném závěru zápasu trefil Jirka Loskot a stanovil výsledek na konečných 4:6.

Modrý tým splnil svůj cíl, vyhrál oba zápasy a po třech odehraných kolech se těsně posunul na čelo tabulky před druhý Bílý tým. Na posledním místě se ocitl Červený tým, a bude mít tedy poprvé v soutěži možnost draftu.
Kapitáni Modrých a Červených nyní vybírají po třech hráčích z každého týmu, které „uzamknou“ a nebude možné je draftovat. Draft proběhne tuto neděli a poslední kolo zápasů před vánoční přestávkou pak ve středu 20. 12.