Fenomenální série LCC Radotín v boxlakrosové lize pokračuje

V sobotu 16. 6. 2018 se v radotínské boxlakrosové aréně před kamerami České televize střetl domácí LCC Radotín s tradičním rivalem z Jižního Města ve finále NBLL. A ukázal, že v současnosti nemá v českém boxlakrosu konkurenci. A podle aktuální situace ji nebude mít nejméně deset následujících let.

Jižní Město absolutně nezachytilo úvod, do utkání nastoupilo vlažně a bez zájmu. Nabízí se srovnání s utkáním těchto soupeřů v základní části, jehož první perioda skončila podobným skóre (7:1) jako úvodní část finále, ale přístup Jižního Města byl zcela odlišný – hrálo dravě a odvážně. Otázkou je, nakolik je shodný vývoj skóre při zcela odlišném přístupu pro hráče demotivující.

Téměř celou první polovinu utkání mohli diváci sledovat jednoznačnou podívanou – Radotínští, a především Dominik Pešek, s lehkostí tanečního mistra stříleli branky, k čemuž ovšem přispívala nedůrazná a až příliš často chybující obrana Jižního Města, zatímco když už Jižní Město přešlo přes vysunutou obranu soupeře na jeho polovinu, zbytečně ztratilo míč buď špatnou přihrávkou, anebo nepřipravenou střelou z uctivé vzdálenosti dlouho před vypršením časového limitu. Rozdíl v sebevědomí obou mužstev byl až hmatatelný.

finale_nbll_2018_1finale_nbll_2018_2

Na konci druhé periody a zejména ve třetí periodě se obraz hry trochu změnil. Hráči Jižního Města poněkud zpřesnili kombinace a hlavně se začali o utkání zajímat. To jim vyneslo alespoň optické vyrovnání hry a dotažení skóre na přijatelnější hodnoty. Třetí část utkání byla asi nejzajímavější – kromě proměněného trestného střílení Jakuba Plecháčka nabídla pěkné akce, několik vyloučení a lakros neznajícím divákům u webového přenosu ukázala celu řadu herních variant.

finale_nbll_2018_3Finále Národní boxlakrosové liga 2018, LC Custodes – SK Lacrosse Jižní Mìsto, foto Ondøej Mika

Sebevědomý Radotín to ovšem nerozhodilo. Závěrečnou periodu proměnil ve svou exhibici a jeho nejlepší hráč utkání Dominik Pešek svým devátým gólem dotáhl gólový účet na obligátní dvacítku. Je třeba zmínit, že i Jižní Město nabídlo v útoku několik pohledných rychlých akcí zejména pod vedením nejlepšího hráče utkání Pavla Došlého.

Hegemonie Radotína je zjevná a rok od roku výraznější. Jako by ostatní kluby ztratily motivaci se pražskému klubu vyrovnat a vzít si jej za příklad práce s mládeží. V každém případě se zdá, že v nadcházejících letech se může Radotín porazit pouze sám…

LCC Radotín – SKL Jižní Město A 20:10 (6:1, 5:4, 4:2, 5:3)

finale_nbll_2018_5finale_nbll_2018_6

Petr Chmelař
foto Ondřej Mika

Další foto zde