Začala Juniorská boxlakrosová liga 2018–19

V neděli 23. září se v Radotíně uskutečnil první turnaj letošního ročníku Juniorské boxlakrosové ligy (JBLL). Po dlouhotrvajícím létě venkovní teploty konečně klesly a kvůli občasným přeháňkám nový koberec hráčům klouzal. Přesto bylo možné vidět zajímavé a vyrovnané souboje v kategoriích do deseti (U10), dvanácti (U12) a čtrnácti (U14) let.

Nejmladší kategorii letos reprezentují pouze dva radotínské týmy. Jejich první vzájemné utkání skončilo vítězstvím toho v červených dresech, kterému se podařilo získat všech pět bodů z vlastního zápasu. Tým modrých pak zvítězil v samostatných nájezdech a odnesl si alespoň bod.
u10_1u10_2u10_3
V kategorii U12 se střetly týmy z Radotína, Zbraslavi a smíšený tým složený z hráčů Jižního Města a Plzně. První proti sobě nastoupili mladí hráči Radotína a Zbraslavi. Přes zdánlivě jednoznačný výsledek byl zápas herně vyrovnaný. Nakonec ho však bodově 100 % vytěžili radotínští Mravenci a odnesli si všech šest bodů. V následujícím souboji s týmem JMP však již tak úspěšní nebyli. Byť se skóre i hra v průběhu zápasu přelévaly, nakonec čtyři body ze zápasu a jeden ze samostatných nájezdů získal tým hostí. V posledním zápase této kategorie týmu Zbraslavi utekl začátek. A i když její hráči ztrátu statečně snižovali, v polovině zápasu stáhli na rozdíl jediné branky a v poslední periodě nedostali gól, stačilo to pouze na zisk jediného bodu.
u12_01u12_02u12_03
u12_04u12_05u12_06
Hráči stejných týmů jako v U12 se setkávají i v kategorii U14. V zatím bodově nejvyrovnanější soutěži si nejlépe vedou mladíci oblékající zelené dresy Zbraslavi, kteří dokázali o gól porazit Radotín a o tři tým Jižního Města a Plzně. Navíc dokázali zvítězit v obou sériích samostatných nájezdů.
u14_1u14_2
u14_4u14_5
Nezbývá než se těšit na pokračování JBLL, které se uskuteční první říjnovou neděli na hřišti Malešic.

Statistiky JBLL najdete na webu svazu zde.
Fotografie zde.

Jiří Tilšer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*