Znovu se rozjela juniorská boxlakrosová liga

V neděli 24. 5. 2020 – po epidemické pauze a za zpřísněných hygienických opatření – znovu začaly boje v Juniorské boxlakrosové lize. Pokračovalo se 8. kolem turnajem v Radotíně na hřišti domácího LCC.

V prvních třech zápasech se střetly týmy z kategorie U15. Domácí LCC Foxes nenechali nikoho na pochybách, že letos jdou jasně za titulem, a přehráli svoje rivaly ze Zbraslavi a z Jižního Města kříženého s Plzní shodným výsledkem 14:2. Oba duely měly dokonce podobný průběh. Poté co domácí jasně dominovali ve všech periodách, vyhráli i oboje nájezdy a zaslouženě berou plný počet 12 bodů. V obou zápasech se domácí Lukáš Kučera trefil pětkrát! Ve třetím utkání porazila Zbraslav „Jižní Město-Plzeň united“ 7:3, když ztratila je půlbod v první periodě.
Tabulku vedou jasně Foxes o 12 bodů před Zbraslaví. Kanadskému bodování vévodí s náskokem zbraslavský Kryštof Adamiec (57 b.) a Lukáš Kučera z LCC (54 b.). Statistiky najdete zde.

Příjemným oživením JBLL bylo premiérové vystoupení týmu Smíchova Medvědi v kategorii U11. Kluci se rozhodli z iniciativy Briana Witmera zkusit i boxlakros a zahráli si proti LCC Ants. A nehráli vůbec špatně a výsledek 12:6 pro LCC je určitě příslibem. Budeme se těšit, že dorazí i na příští kolo JBLL.
U11 Ants v. Bear

Nejvyrovnanější boje přinesla kategorie U13. Se shodným bodovým ziskem 54,5 b. vstupovali do 8. kola domácí Meerkats a „Jižní Město-Plzeň united“. Nejprve ovšem nastoupil k zápasu proti JM/Plz druhý zástupce domácího LCC – tým Ants Blue složený hlavně z hráčů U11, tedy mladších. Blue bojovali statečně, nevzali však favoritovi ani půlbod a prohráli zápas 2:9 i následně nájezdy.
Do dalšího zápasu šla Zbraslav proti natěšeným Surikatám, ale diváci viděli naprosto vyrovnaný boj až do konce. První dvě periody skončily remízou a teprve v poslední rozhodly dva góly domácího Matyáše Knotka, Zbraslav stačila už jen snížit a Meerkats slavili těsné vítězství 6:5.
V dalším utkání se střetli favoriti na titul LCC Meerkats a „Jižní Město-Plzeň united“. V první periodě byli domácí herně lepší a měli i víc šancí, ale Dřízhal v brance JM/Plz byl pro ně velkou překážkou a domácí Formánek zachraňoval nakonec aspoň půlbod gólem v poslední minutě. Další průběh zápasu byl vyrovnaný, žádný z týmů se nedostal do vedení více než o gól a do poslední periody šli domácí s vedením 4:3, když kapitán Formánek přidal svůj druhý gól 5 vteřin před sirénou. Poslední třetina byla více bojem, i když jen s jedním vyloučením, a to na straně domácích. JM/Plz se podařilo vyrovnat, Tobiáš Formánek ale svým třetím gólem, a opět v poslední minutě, strhnul vítězství na stranu domácích Meerkats 5:4.
V posledním zápase dne podlehli LCC Blue Zbraslavi 7:1, a přestože se snažili a bojovali jako vždy, nezískali opět ani půlbod. Oba týmy však vydržely hrát v pořádné průtrži mračen.
V tabulce U13 nedošlo fakticky k žádné změně. Meerkats i „Jižní Město-Plzeň united“ získali shodně 8 bodů (Radotínští „tradičně“ prohráli oboje nájezdy… mimochodem ze 16 možných bodů v téhle disciplíně získali pouhé 4!), a mají jich tedy shodně celkem 62,5. Kanadské bodování vede s velkým náskokem domácí Filip Rohlík (65 b.) před Ondrou Mikulkou z JM/Plz (46 b.). Tobík Formánek (LCC Meerkats) se posunul na 3. místo (39 b.). Statistiky najdete zde.

U13 Zbraslav v.
Blue


O mistrovi tak rozhodne poslední kolo, které se uskuteční v boxlakrosové aréně LCC Radotín 7. června, už s diváky na tribunách.
Další fotky najdete zde.

Antonín Gottwald
foto Jiří Severa