Mravence na Sněžku nepustily vítr a déšť

Dvacet sedm Mravenců vyrazilo o víkendu na hory do Krkonoš na boudu Grizzly na Niklově vrchu. Hlavním cílem výpravy bylo, kromě spousty her a sportovních aktivit, zdolání vrcholu Sněžky a krátký trénink tam.

Ants na horách 6/2020, foto Jan Barák, Jiří Pechar, Patrik Procházka

Od samého rána však nepřálo počasí, vytrvalý déšť byl doprovázen silným větrem a zimou. I přesto se výprava dostala necelý kilometr pod vrchol, na kterém v té době řádila vichřice o rychlosti 112 km/h. Ze sedla pod Sněžkou pak Mravenci zamířili do slíbené oázy tepla – restaurace Růžohorky, kde je ale čekalo nemilé překvapení, oba lokály byly zcela přeplněné. A tak všichni museli seběhnout ještě o další dva kilometry níže nad sjezdovku Portášky, kde se již zadařilo a čaj s řízkem a hranolky přišly velmi vhod.

Posilněni obědem pak výprava, za stálého házení si, nácviku triků, hledání míčků v lese a potocích, s vrcholem, kdy Max s Eliášem prolézali odtokové kanály, urazila další porci kilometrů. Jeden z nejtěžších úseků pak čekal na kluky těsně před cílem. Velmi prudké stoupání, skoro nutící k chůzi po čtyřech. Všichni však v sobě našli zbytek sil a výprava se vrátila ve zdraví a plném počtu zpět na chalupu.

Několik dat: Ušli jsme 17 km s převýšením 920 m a to je slušný výkon. Nedělní odpoledne pak bylo ve znamení lakrosových soutěží a her, mezi nimi především velmi oblíbené hututu…
Moc se nám to líbilo a už se těšíme na další podobné akce.
Všechny fotky najdete zde.

Jan Barák