Jarní lakrosová série má za sebou 3. kolo

V sobotu 13. 6. 2020 pokračovala Jarní lakrosová série (JLS) ve fieldlakrosu 3. kolem turnajem v Radotíně na umělé trávě fotbalového stadionu. Za krásného počasí čekalo diváky pět utkání.

Zahajovali domácí LCC Wolves proti Ravens Brno. Zápas poznamenalo mnoho vyloučení na straně LCC, nicméně domácí přesto vyhráli 9:7.

Wolves–Ravens

Pokračovalo Jižní Město proti OPEN Teamu, kdy Jižní Město nenechalo nikoho na pochybách, že se jedná o sehraný tým a předčilo OPEN ve všech herních činnostech. Závěr byl jednoznačný – 13:2 pro tým Jižního Města.

Ke třetímu zápasu nastoupili Knights Červené Pečky proti LCC Wolves. LCC poučeni z předchozích zápasů jasně dominovali v čele se špičkovým hráčem Kubou Lukášem, a přestože neměli v bráně svoji brankářskou jedničku, zvítězili naprosto jednoznačně 26:2, když Rytířům viditelně docházely síly už od druhého poločasu.

Wolves–Knights

Série pokračovala čtvrtým zápasem Jižního Města proti Ravens Brno. Ravens poměrně překvapivě výborně konkurovali Jižnímu Městu v prvních třech periodách, ale to se v poslední periodě vyvarovalo veškerých chyb a zvítězilo zaslouženě 11:7.

Na závěr dne proti sobě nastoupily týmy OPEN a Červených Peček a nutno uznat, že se jednalo o nejzajímavější zápas v tomto hracím dni. Červené Pečky odskočily týmu OPEN o čtyři góly díky jednoduché hře, kterou ale nakonec nedokázaly udržet, a i díky dobře hrajícím mladíkům ze Zbraslavi, kteří doplňují tým OPEN, o náskok přišly a prohrály 6:8. Je potřeba tým OPEN pochválit za bojovnost, a přestože se jedná o věkově nejvíce nesourodý tým, našli způsob, jak propojit tři generace hráčů.

Výsledky a statistiky najdete zde, až je tam někdo dá. Nakonec zbývá poděkovat pořádajícímu týmu LCC za perfektně připravené hřiště, které chválili všichni zúčastnění rozhodčí.
Teď už se těšíme na finále série, které se bude hrát v sobotu 20. 6. v Praze.

Broňa Strieblik, Antonín Gottwald
foto Aleš Jurenka