Vítězem JLS jsou LCC Wolves

V sobotu 20. 6. 2020 proběhlo vyvrcholení Jarní lakrosové série (JLS) ve fieldlakrosu na hřišti Sportovního areálu Hrabákova na pražském Chodově. Ještě před finálovým bojem proběhla dvě „předskokanská“ utkání. První si zahráli Rytíři z Červených Peček proti novému týmu Ostravských Pitbulů. Utkání mělo jednoznačný průběh a bohužel Pitbulové nevsítili ani jeden gól a prohráli 11:0.

Druhým byl zápas o třetí místo mezi brněnskými Ravens a týmem Open. Mužstvu Open chybělo mnoho opor a podle toho také vypadala jejich hra. Hráli odevzdaně a bez zápalu, a brněnští borci proto jednoznačně vyhráli 15:1.

Vítěz JLS 2020 LCC Wolves. Klečící zleva: Martin Pech, Lukáš Kučera, Matouš Capko, Viktor Bláha, Šimon Kučera, Josef Vodolán. Stojící zleva: Broněk Strieblik, Adam Meca, Tomáš Hájek, Petr Ševcovic, Matouš Tilšer, Josef Slavík, Jakub Lukáš, Martin Malinovský, Ondřej Strieblik a Jan Barák.

Finálový souboj o celkové vítězství svedli mezi sebou domácí hráči Jižního Města a radotínští junioři LCC Wolves. Přestože tým Jižního Města byl značně posílen o hráče, kteří se zápasů předchozí série nezúčastnili, hned od začátku začali ztrácet. LCC svým kolektivním pojetím a precizní hrou podpořenou výbornými individuálními výkony měl převahu ve všech herních činnostech a postupně navyšoval svůj náskok. Nicméně v poslední periodě se Jižnímu Městu dařilo využívat ve svůj prospěch face off a z náskoku LCC začalo ukrajovat. Na na rozjeté Vlky už to ale nestačilo a zápas o celkové prvenství Jihoměstští prohráli 10:12 (1:2, 3:4, 1:4, 5:2). Pěti góly v síti LCC se blýskl Jan Fišer, třikrát uspěl Ben Lavallee, naopak čtyřmi zásahy zatížil konto soupeře radotínský Tomáš Hájek a třemi teprve 14letý Martin Pech.
Gratulace ovšem patří všem zúčastněným hráčům. LCC Wolves v celé sérii ani jednou neškobrtli a po zásluze získali jediný možný pohár v této sezóně. Velké díky za předvedené výkony!

Broňa Strieblik, Antonín Gottwald
foto Štefan Capko