Rozjela se odložená NBLL 2020

Pandemie koronaviru oddálila také začátek NBLL. Ta se rozběhla minulou neděli zápasem Jižního Města a Malešic, ve kterém se Malešickým na domácí půdě podařilo vybojovat cenné body za vítězství 16:10. První zápas hráčů LCC Radotín, který do letošního ročníku nasadil dva vyrovnané celky Red a White, namixované z dravého mládí Wolves a zkušených opor z Custodes, se odehrál v domácí aréně ve středu 17. 6.

Red hostili Old Dogs Plzeň, posílenou o hráče hostující právě z radotínských Custodes Dominika Peška a Radka Skálu. Vzhledem k tomu, že oba jmenovaní pravidelně zaujímají čelní příčky v kanadském bodování a Dominik pravidelně vede tréninky v Plzni, dala se očekávat vyrovnaná bitva.

LCC Red–LC Old Dogs Plzeň

Za Radotín rychle otevřel účet utkání Tomáš Jasek, ale Jan Huleš z Plzně rychle kontroval a srovnal na 1:1. Vzápětí po chybě radotínské obrany šla Plzeň do vedení zásluhou Dominika Peška, ale to bylo na dlouhou dobu ze strany hostí vše. Viktor Bláha zamknul radotínskou svatyni a až do střídání v polovině zápasu za svá záda nepustil už nic. Zato radotínský útok, hrající rychlý kombinační lakros, dělal až příliš stažené Plzni starosti. Red se usadili v útoku a postupně navyšovali svůj náskok. Jiří Loskot do přestávky stihl zkompletovat hattrick a uzavřel účet první poloviny utkání na 14:2. Po velké přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Viktora Bláhu v brance Red vystřídal Josef Slavík, ale i on si poradil s většinou střel mířících na jeho bránu. Radotín dál kombinačně útočil, po střelách sbíral odražené balony, a tak se většinou hrálo na obranné polovině Plzně. Šimon Kučera a Jakub Lukáš se přidali k třígólovému Loskotovi, Jan Huleš a Radek Skála se svými zásahy vklínili mezi radotínské střelce, a tak na ukazateli skóre o poslední přestávce svítilo skóre 18:4. Za tohoto stavu se utkání už jen víceméně dohrávalo, což ale nezabránilo tomu, aby se ze tří gólů těšil i zbytek útoku Red, Tomáš Jasek, Jiří Košťál a Vojtěch Vošmik – z radotínských útočníků se všichni radovali z hattricku a Jiří Loskot přidal dokonce i pátý zásah. Pomyslnou tečku za prvním domácím radotínským zápasem udělal exradotínský Radek Skála hrající v barvách Plzně a stanovil konečné skóre na 22:5.

LCC Red–LC Old Dogs Plzeň 22:5 (8:2, 6:0, 4:2, 4:1)
Nejvíce bodů: Loskot 5+4, Lukáš 3+4

Lukáš Neužil, Antonín Gottwald
foto Ondřej Mika

Více fotek najdete zde.