LCC Girlz skončily na turnaji mistryň čtvrté

Jakožto tým jasně dominující české lize reprezentovaly LCC Girlz opět Českou republiku na turnaji Ken Galluccio Cup 2015, evropském poháru mistrů. Turnaj se opět konal v belgickém Gentu.

Vzhledem k časové kolizi s mistrovstvím svět v boxlakrosu se mužského turnaje český mistr LCC nezúčastnil. Evropská lakrosová federace odmítla udělat výjimku z pravidla, kdy tým smí mít pouze čtyři hostující hráče z jiných klubů, nebo nesmí postoupit ze základní skupiny, což by pro případný mix team sestavený z těch, kteří na MS neodjeli, znamenalo neatraktivní zápasy nejlépe o celkové deváté místo. Za těchto podmínek nakonec LCC účast mužského týmu odřekl a zarezervované místo v hostelu nabídl fanouškům, kteří vyrazili podpořit Girlz.

Do ženského i mužského turnaje nastoupilo dvanáct týmů. Girlz měly v základní skupině za soupeřky irský tým NTNUI a italský Milán. Ani jeden nebyl vážnějším soupeřem. Radotín porazil Milán 21:0 a NTNUI 17:0. Ve čtvrtfinále se Girlz střetly s hráčkymi z Vídně. I s těmi si poradily snadno – 10:2.

V neděli Girlz nastoupily v semifinále proti německému Hannoveru. Ten vstoupil do zápasu lépe a získal vedení 2:0. Do poločasu ale nejprve Ivana Malíková snížila po asistenci Simony Barákové, která tentokrát přenechala nervy s koučováním Honzovi Barákovi a turnaje si užívala jako hráčka. Vyrovnání obstarala Dája Merrelová. Druhá půle ale začala stejně jako první a Němky záhy vedly 4:2. Míša Srchová snížila ve 35. minutě, ale i přes snahu se radotínským hráčkám vyrovnat nepovedlo

Ken Galluccio Cup 2015, Gent

V zápase o bronz čekal Girlz anglický mistr Putney. Ten se ukázal nad síly českéh týmu a vyhrál 11:5. Ukázalo se, že bez vyrovnaných zápasů v domácí lize chybí českým hráčkám dravost a drive a chtělo by to lepší koncovku. Pozitivem bylo, že se do hry dokázaly dobře zapojit juniorské hráčky Adéla Procházková, Sára Schlitzová a Kristýna Dejlová.

LCC děkuje fanouškům, kteří se vydali tým podpořit, řidičům a také firmě Hertz za výhodné zapůjčení skvělých aut pro výpravu.