Juniorky a junioři LCC přivezli zlato a bronz z Frankfurtu

Naši žáci a naše žákyně v kategorii do 16 let (U16) se o víkendu 7.–8. 11. 2015 zúčastnili lakrosového turnaje Scheider Cup v německém Frankfurtu nad Mohanem a přivezli dvě cenné medaile. Děvčata se utkala ve své kategorii se čtyřmi německými týmy, prošla turnajem bez zaváhání a získala prvenství. Chlapci bojovali se staršími týmy v kategorii do devatenácti let a ani oni si nevedli špatně a nakonec skončili třetí.

Dívky vyjely v sestavě:
Kateřina Dočekalová, Adéla Flekalová, Alena Horáčková, Lucie Hošková, Andrea Chvátalová, Barbora Jasková, Terezie Křehlíková, Hedvika Kučerová, Kateřina Nájemníková, Terezie Procházková, Eliška Spáčilová, Kamila Šamalíková, Julie Soukeníková, Vendula Šubrtová, Markéta Malinovská, Coach: Simona Baráková.

Sestava kluků:
Viktor Bláha, Tomáš Knotek, Daniel Knotek, Jan Polák, Šimon Kučera, Tomáš Jasek, Tadeáš Němec, Lukáš Kvasnička, Tadeáš Gherbetz, Antonín Lalák, Adam Krúpa, Marek Haloda, Martin Haloda, Pavel Srch, Štěpán Friedl, Vojtěch Vošmik, Matouš Tilšer, Lukáš Pliml, Coach: Jan Barák

Pro mnohé hráče to byla první fieldlakrosová zkušenost a v prvním zápase proti domácímu Frankfurtu se teprve seznamovali s pravidly a zásadami pohybu na velkém hřišti. Ve druhém střetnutí byla hra již o mnoho lepší a odměnou bylo vítězství nad Stuttgartem v poměru 6:2. V dalších zápasech prvního hracího dne podlehli kluci Hamburku 1:7 a nakonec porazili Köln 6:1, což je posunulo do semifinále proti Frankfurtu.

Večer se celá radotínská výprava, čítající včetně tábora fanoušků přes 50 osob, vypravila do historického centra Frankfurtu a všichni ochutnali místní specialitky, přiměřeně ke svému věku, a o pozdním večeru pak ještě proběhla v místním sportovním klubu taktická porada trenérů a asistentů před rozhodujícími zápasy.

V neděli pokračovala děvčata v suverénních výkonech a zaslouženě v turnaji zvítězila. Chlapci sehráli velmi hezký zápas v semifinále, ale na soupeře nakonec nestačili a po porážce 3:6 je čekalo utkání o třetí místo. V něm pak již zúročili čerstvě nabyté zkušenosti a po vítězství 10:4 vybojovali velmi cenné třetí místo, o to cennější, že hráli se soupeři o tři a více let staršími.

Na závěr se ještě dostalo ocenění Markétě Malinovské a Tadeáši Němcovi, kteří byli vyhlášeni MVP turnaje.
Poděkování patří také fanouškům, kteří nás do Frankfurtu dovezli a celý turnaj oba týmy podporovali, a také firmě Hertz za výhodné zapůjčení velkých aut na cestu.
Další fotky najdete ZDE.

Jan Barák
foto Radim Jasek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*