LCC díky skvělé poslední čtvrtině finále NFLL obhájil fieldový titul

Do finále fieldlakrosové ligy se probojovaly stejné týmy jako vloni: LCC a Jižní Město. V obou vzájemných zápasech v letošní soutěži sice Custodes vyhráli, ale o titulu rozhodovalo až superfinále.

NFLL

Začítek zápasu byl dlouho přetahovanou bez gólu. Až v 10. minutě skŕoval za Jižní Město Marek Kytka, o dvě minuty později Radek Skála vyrovnal. Další podobnou dvojici gólů zaznamenali opět Marek Kytka a Emil Moravec v 15., resp. 16. minutě. Závěr první čtvrtiny ale lépe zahrálo Jižné Město a díky dvěma gólům Pavla Došlého se ujalo vedení 4:2.

Po změně stran sice Radotín vyrovnal, ale Pavel Došlý přidal další dvě trefy a po dalším góle na každé straně zůstal rozdíl ve skóre v půlce zápasu dvougólový.

Třetí perioda Radotínu nešla. Střely byly namastné neslané, dobře chytal gólman Jižního Města Jakub Drozd a naopak útoku Jižního Města se dařilo. Když v 51. minutě zvyšoval Jakub Nosek na rozdíl pěti gólů a radotínská hra byla nadále mdlá, vypadalo to na změnu na fileldlakrosovém trůnu. Před koncem třetí čtvrtiny stáhl Radek Skála na 7:11 a vlil tak Radotínu trochu naděje do žil.

Po pauze Custodes začali koncentrovaně a důrazně na rozhozech. Potvrdilo se, jak důležitá část fieldlakrosové hry to je. Jižní Město se 12 minut prakticky nedostalo k míči, radotínský útok výrazně zlepšil úspěšnost zakončování a výsledkem byla neuvěřitelná sedmigólová šňůra, kterou Custodes zvrátili průběh zápasu. V 75. minutě z dobré šance netrefil Pavel Došlý a Vojtěch Weiss z protiútoku přidal patnáctou branku Radotína. Jižní Město sice zásluhou Došlého a Sochny ještě snížilo, ale Custodes si už vítězství ohlídali a zápas skončil 15:13. Custodes tak obhájili fieldlakrosový titul a zajistili si nominaci na evropský pohár mistrů.