Začala zimní dětská interkrosová openliga LCC

Každou zimní přestávku pořádá náš klub dětskou interkrosovou ligu pro kategorie U7 až U15. Přijít zahrát si ale může každé dítko, nemusí být členem LCC a dokonce ani jiného lakrosového klubu. Hraje se v Radotínské sportovní hale v neděli dopoledne – jednou za měsíc. Příští turnaj se koná 10. ledna 2016.

Interkros je bezkontaktní forma lakrosu a náš klub ho považuje za velmi dobrou přípravu na „velký“ lakros. V týmu hrají kluci i holky společně. Hraje se speciálním typem lakrosky bez výpletu, z plastového výlisku (tuhle interkrosku si děti na turnaji mohou půjčit), měkčím míčkem a s odlišnými pravidly (míč je možné držet v lakrosce jen 3 vteřiny).

Vzhledem k tomu, kolik dětí má na soupiskách LCC, sešlo se jich tuto neděli 13. 12. relativně málo – dohromady kolem 50. Zato si ale dobře zahrály. Podle přihlásivších se byly ustanoveny kategorie U11 a U13–15 a v každé se zúčastnily 3 týmy, do nichž byly hráči a hráčky nalosováni. Vítězem U11 stal tým červených kaučovaný Honzou Polákem ml., kategorii U13–15 vyhráli žlutí (i když si chtěli říkat zelení), jež jsem kibicoval ze střídačky já.

Inter_U11_12_2015

Vítězný tým U11. Vpředu vlevo Dan Haylett, vpravo Jamie Vlček. Druhá řada, zleva: Valentýna Olejářová, Veronika Tilšerová, Martin Kalenský, Filip Palivec, Lukáš Kučera, Matyáš Knotek. Vzadu Jan Polák ml.

Inter_U13-15_12_2015

Vítězný tým U13–15. Vpředu zleva: Laura Hornová, Agáta Šmalíková, Klára Strončková, Alena Horáčková, Šimon Kučera, Kamila Šamalíková, vzadu: Honza Polák, Adam Kučera, Matouš Tilšer, Štěpán Friedl.

Nejlepší hráče ovládla rodina Haylettova:
U7 nejlepší hráči: Martin Kalenský, Kačka Rašková
U9 nejlepší hráči: Max Haylett, Maja Holanová
U11 nejlepší střelec: Lukáš Kučera
U13 nejlepší hráči: Vojta Platil, Lucie Haylettová
U15 nejlepší hráči: Matouš Tilšer, Lucka Hošková
U15 nejlepší střelec: Šimon Kučera

Nakonec chci poděkovat všem, kteří pomohli: Mírovi, Rosťovi, Kejč, Jirkovi, Simoně, Káčovi a dalším…

wd
foto Mirek Knotek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*