Co se nám podařilo v roce 2015

Ve čtvrtek 17. prosince se členové LCC a jeho příznivci sešli na tradičním předvánočním večírku, kde jsme zhodnotili uplynulý kalendářní rok a vyhlásili nejlepší hráče a hráčky. Kromě toho tu měl premiéru film Vládi Baráka o letošním Memoriálu AH, který je věnován vzpomínce na našeho přítele Franka Menschnera.

Sezóna 2014/2015 pro juniorskou boxlakrosovou ligu skončila v červnu. U10 ani U11 na svoje soupeře většinou nestačili, ale soustředíme se spíše na hru než na vítězství za každou cenu. Za zmínku jistě stojí, že Pepík Slavík byl podle statistik nejlepším brankářem. V kategoriích U13, U15 i U17 soutěž LCC vyhrál.
Juniorky hrály svou soutěž v kategorii U10 (Piranhas 1, Piranhas 2) bez úspěchu jako kluci. Kategorii U15 ale vyhrály.

Muži LCC skončili třetí na MAH, když nešťastně prohráli v semifinále (viz zde), a získaly oba domácí tituly mistra ČR, tedy jak v boxlakrosové NBLL (článek zde), tak ve fieldlakrosové NFLL (článek zde).
Tým ForFun skončil v NBLL na 5. místě, LCC Wolves na 7.

V druhé polovině září proběhlo opět po čtyřech letech MS v boxlakrosu, tentokrát v amerických Syrakusách. Český národní tým skončil za očekáváním – na 7. místě. V kádru bylo 13 hráčů z LCC. Záznamy zápasů najdete zde.
Lépe si vedli junioři U19, kteří vyjeli za moře na vyzývací turnaj, konaný těsně před WILC v Kanadě a USA a považovaný za první, byť neoficiální MS této kategorie. Obsadili 5. místo z 12 účastníků (článek zde) a zjednali si velkou úctu všech soupeřů i organizátorů, když remizovali s výběrem USA, porazili dva indiánské týmy a v zápase o 5. místo vyhráli nad výběrem Kanady z oblasti Quebeku a Alberty. V kádru bylo 11 hráčů LCC.

Ženy staví do NLŽL tým starších LCC Girlz a mladších LCC Chicks. Chicks skončily třetí, Girlz se staly mistryněmi ČR.

Na konci července se české juniorky zúčastnily MS U19 ve Skotsku, kde skončily na 10. místě ze čtrnácti účastníků (článek zde). V kádru bylo 14 hráček LCC.
Na začátku srpna proběhlo v Nymburce ME v ženském lakrosu. Česky skončily za očekáváním – sedmé (článek zde). V kádru bylo 14 hráček LCC. Záznamy zápasů najdete zde.
V polovině září reprezentovaly LCC Girlz Českou republiku na evropském poháru mistrů. Turnaj se konal v belgickém Gentu a holky skončily čtvrté (ze 12 účastníků) – článek zde.

Poslední akcí roku byla účast našich žáků a žákyň U16 na turnaji Scheider Cup v německém Frankfurtu nad Mohanem o víkendu 7.–8. 11. 2015. Zvláště pro kluky to byla novinka – poprvé totiž hráli fieldlakros! A přestože soupeři byli většinou starší, skončili kluci třetí a holky dokonce celý turnaj vyhrály (článek zde)! Fotky Radima Jaska zde.

Nej_hráči_2015

17. prosince 2015 jsme se sešli na slavnostním večeru v radotínské sokolovně a vyhlásili nejlepší hráče a hráčky za rok 2015

Nejlepší hráči LCC v roce 2015:
Přípravka
Martin Kalenský

U9 (2006 a ml.)
Jakub Studený, Štěpán Veselý, Hugo Soukeník, Jakub Holý, Adam Meca, Filip Rohlík