Charitativní sbírka MAH 2016 Každý gól má cenu letos na kosmíka pro Kristýnku

Už potřetí se LCC Radotín ve spolupráci s Městskou částí Praha 16 rozhodl uspořádat v rámci turnaje Memoriál Aleše Hřebeského sbírku na pomoc hendikepované osobě z Radotína. Chceme touto cestou podpořit ty, kteří nemohou běhat s lakroskou v ruce a pocítit radost ze vstřeleného gólu. Chceme, aby každý gól na Memoriálu udělal radost někomu dalšímu. Princip je jednoduchý. Tým, který se rozhodne do akce zapojit, daruje 10 Kč nebo více za každý gól, který na turnaji vstřelí.

Loňská sbírka vynesla pro Kristýnku Kačabovou 16 tisíc korun a i letos budeme sbírat pro ni. Dnes čtrnáctiletá Kristýnka trpí následky dětské mozkové obrny. Při rozvoji pohybových schopností jí nyní nejvíc pomáhá cvičení a neurorehabilitace v tzv. kosmickém oblečku. Poprvé ji Kristýnka absolvovala v létě roku 2013 v Klimkovicích a ještě ten samý rok na podzim tam byla podruhé. Poté se v Praze otevřelo první ambulantní pracoviště s „Kosmíkem“, další rehabilitace tedy Kristýnka mohla podstoupit již v pražském neurorehabilitačním centru Axon – na podzim 2014 byla na tuto rehabilitaci vybrána kontem Bariéry jako jeden z prvních pacientů, v zimě 2015 se podařilo rodině získat dostatek prostředků na další rehabilitační sérii. Pokroky jsou znát, ale tyto intenzivní (a velmi drahé) čtyřhodinové bloky rehabilitací je potřeba stále opakovat. A protože jejich financování je mimo možnosti rodiny, pomáhá jim třeba i naše sbírka.

Kristynka_webKaz¡dy´Go´lMa´Cenu-red-blue-CZ

Kdo by chtěl přispět Kristýnce na kosmíka, přestože není hráčem na MAH, může do kasičky, která bude na stánku LCC, a samozřejmě i mimo sbírku Každý gól má cenu na bankovní účet 43-7605020217/0100, zřízený u Komerční banky. Více o průběžné sbírce pro Kristýnku najdete zde.

Therasuit (Kosmík) je pohybová metoda postavená na speciálním obleku, který vznikl v rámci ruského kosmického výzkumu a umožňuje díky mnoha speciálním úponům individuální zapojení, či naopak vypojení chybně fungujících svalových skupin. Více o metodě najdete např. zde

For the third time, LCC Radotin in cooperation with Prague 16, is holding a charity collection for the KOSMIK treatment for Kristina who is a disabled person from Radotin. We want to do this for those who are not able to hold a lacrosse stick in there hands and feel the joy of making a goal.  We want every goal during this tournament to make someone else happy.  The principle is simple.  Each team that participates, can donate 10 CZK or more for each goal made by the team during the tournament.

Last year we collected 16.000 CZK for Kristina Kacabova and we will try to exceed this during this years tournament. Kristina is a fourteen year old girl suffering from the effects of cerebral palsy. The development of the “space suit” is the latest and greatest technology for the enhancement of ones motor abilities. In 2013 Krisitina completed two cycles of this treatment. In 2014 Axon, a neuro-rehabiliation company was founded and Kristina was selected to be one of their first patients in he fall of 2015.  These treatments are four hours long and are extremely expensive and would cause a hardship on any family.  This is the reason we would like to help Kristina. If you would like to make a contribution outside the tournament you can make a bank transfer to Komercni Banka account number 43-7605020217/0100 and for more information about the ongoing collection for Kristina, you can visit https://www.facebook.com/VickaPomocProKristynku.

The KOSMIK treatment is a biomechanical suit that is used to increase feedback to the brain and enhance purposefull movement. It is the cutting edge therapeutic technique for the treatment of Cerebral Palsy. Originally invented for use in the Russian space program, TheraSuit is  the gold standard for therapy in North America, Europe, South America, and now Australia. More information about the method and these treatments can be found at www.neuroaxon.cz/en

wd.