LCC Girls obhájily vítězství v Česko-německém poháru

O prvním dubnovém víkendu se jako každé jaro konal Česko-německý pohár. Tohoto turnaje se účastní první tři týmy z české a z německé ligy a protože vloni se turnaj odehrál v Radotíně, letos připadlo pořadatelství německé straně, konkrétně Hannoveru. Cílem LCC Girls bylo obhájit první místo z loňského roku.

V sobotu Girls odehrály utkání ve skupině, a to s Mnichovem – vyhrály 11:3 – a s Kolínem, kdy brankářka Kateřina Dvořáková udržela čisté konto a Girls zápas zvítězily 17:0.

V nedělním semifinále Girls nastoupily proti českému celku SK Lacrosse Jižní Město a porazily ho 13:3. Postup do finále byl tedy hladký.

Nakonec ani finále proti domácímu Hannoveru nebylo žádné drama. Po disciplinovaném výkonu, především v obraně, se po výhře 10:3 pohár vrací zpět do Radotína. Girls hrály velmi soustředěně a projevila se jejich příprava jak na klubových tréninkách, tak v rámci reprezentace. Kontrolovaly hru a nad soupeřem měly navrch jak co do fyzičky, tak co do herních dovedností. Velkou výhodou je vyrovnanost hráček radotínského týmu, jehož základní sestava vpodstatě nemá slabě místo, hráčky jsou velmi univerzální a bez problémů dokážou hrát na různých postech na hřišti. Velkou oporou byla i brankářka Kateřina Dvořáková, která za celý turnaj inkasovala ve čtyřech zápasech jen devět gólů.

hannover3

Girls hrály v Hannoveru v zúžené sestavě, kvůli zdravotním a pracovním překážkám některých hráček, ale nějaký úbytek sil na rozdíl od soupeřek nebyl patrný. O vítězství se postaraly v této sestavě: Kateřina Dvořáková, Sára Schlitzová, Ivana Malíková, Jolana Krmenčíková, Kristýna Janoušová, Markéta Vrabcová, Kateřina Hlavsová, Michaela Srchová, Daniela Nováková, Anna Lottmann, Tereza Laláková, Markéta Malinovská, Tereza Karnetová, Lena Kuglitsch.

Jako třetí český tým se turnaje účastnily i radotínské juniorky – Harpyje. Ačkoliv skončily v turnaji šesté, nasbíraly cenné zkušenosti z mezinárodního seniorského turnaje a na to, že se tým skládal s hráček od 13 do 16 let, byl jejich výkon velmi dobrý, hlavně v obraně, a zaslouží si pochvalu.

hannover2

hannover1

Konečné pořadí:
1. LCC Girls
2. DHC Hannover
3. HLC Rot-Weiss München
4. SK Lacrosse Jižní Město
5. KKHT Schwarz-Weiß Cologne Indians Lacrosse
6. LCC Harpyje

Děkujeme Radkovi Spáčilovi a Honzovi Šubrtovi za logistickou a nutriční podporu a Karlu Houdkovi za dopravu všech tří českých týmů autobusem.

Fotogalerie je zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*