Hrálo se 2. kolo Jarní lakrosové série

V sobotu 6. 6. 2020 se odehrálo v Brně druhé kolo tzv. Jarní lakrosové série (JLS) ve fieldlakrosu. Do jedné z mála oficiálně konaných lakrosových soutěží v Evropě nastupuje pět týmů z ČR. Každé kolo zahrnuje celkem pět zápasů.

Fanouškovský kotel LCC Wolves

Za příjemného počasí otvírali lakrosový den Ravens Brno proti Jižnímu Městu. Průběh hry byl neočekávaně napínavý, každopádně Jižní Město o gól uhájilo pozici favorita utkání a zvítězilo nejtěsnějším rozdílem 8:7.

Pokračovalo se druhým utkáním, v němž se střetla mužstva Knights Červené Pečky a Open Team (většina hráčů je z Malešic). Výsledek neznáme a bohužel si ho nepřečteme ani na webu Svazu, kde by měl být, zde.

Do třetího utkání nastoupili mladíci z LCC (Wolves) proti domácím Ravens. Vlci měli velmi pomalý rozjezd a značně vychýlenou mušku, nakonec ale svůj lakrosový um prokázali a zvítězili zaslouženě 5:6. Bohužel statistiky si stejně jako u předchozího zápasu nepřečtete zde.

Jižní Město, v zápise jako domácí, hrálo ve čtvrtém zápase proti Rytířům z Červených Peček a jasně prokázalo svoji dominanci ve všech herních činnostech. Nicméně srdnatý výkon Knights dělá čest jejich jménu. Bohužel i tady si výsledek přečtete zde, až tam bude.

Posledním zápasem byl souboj mezi Wolves a Open Teamem. Young guns z LCC už se probudily a prokázaly své lakrosové kvality a přes vzdor Open Teamu, za nějž nastupují hráči od juniorů po veterány, zaslouženě zvítězili 9:4. Statistiky jsou zde.

Nutno pochválit všechny zúčastněné týmy. Proti posledním létům je znát zlepšení lakrosových dovedností, a to i přes vynucenou celosvětovou pauzu. Dalším potěšujícím faktem je, že juniorští hráči zapojení v týmu LCC a Open, dávají přislib do let budoucích. Fotky najdete zde.

V sobotu 13. 6. 2020 se můžeme těšit na další pokračování JLS, a to v Praze.

Broňa Strieblik, Antonín Gottwald
foto Aleš Jurenka