Custodi podruhé v řadě našli přemožitele

V opravdu lakrosově nevlídném počasí se ve středu od 19 hodin utkali v radotínské lakrosové aréně v letošním ročníku dosud neporažení TJ Malešice s domácími Custody. Zatímco tým z Malešic dorazil v kompletní sestavě, domácí se již od počátku letošního ročníku potýkají s ne zcela kompletní sestavou a to i přesto, že se jednalo o první domácí utkání v této sezóně. Do branky se opět z důvodu neúčasti obou brankářů musel postavit klíčový hráč obrany Jakub Výmola. Útočná hra pak byla oslabena neúčastí Radka Skály. Naopak se po delší době zaviněné pracovní vytížeností objevil v týmu kapitán Petr Poupě.

Utkání začalo lépe pro domácí tým, který zejména po trefách v této části hry skvěle hrajícího Jiřího Košťála, zvítězil v úvodní periodě v poměru 4 : 2, když za Malešice odpovídal Ondřej Podroužek a Jindřich Plecitý. V průběhu první periody bylo zřejmé, že se hostující tým dostával pomaleji do zápasového tempa případně zjišťoval jaký způsob hry bude na domácí tým platit.

To se ostatně potvrdilo ve druhé a třetí periodě, kdy stabilizace kádru a stále se zlepšující úroveň hry Malešic, kterou je možné pozorovat již od loňského roku, představovala v jejich podání kvalitní a svižný lakros. Tuto skutečnost rovněž podpořil vynikajícím výkonem i brankář Tomáš Pelikán. Custody stejně jako v zápase s Jižním Městem sráželo časté vylučování, ve kterém dominoval zejména Roman Seidl. Malešice postupně navyšovali rozdíl ve skóre až na  7 : 14.

Ve čtvrté periodě v čase 51:24 min., došlo k vzepětí útočného snažení Custodů a v průběhu necelých tří minut korigovali pěti brankami hrozivý brankový rozdíl na pouhé dvě. Hráči Malešic ale žádné drama nepřipustili, když jim k tomu částečně dopomohly dvě neuznané branky nejlepšího hráče Custodů Dominika Peška pro postavení hráče v brankovišti a rozdíl ve skóre vrátili na šest branek.

Zápas se hrál v celkem vypjaté atmosféře, která byla způsobena kombinací frustrace hráčů domácího týmu a skutečnosti, že hráči hostujícího týmu si nenechali nic líbit.

Pohlazením na duši tak bylo sportovní gesto Martina Mrlíka, který ve čtvrté periodě odevzdal míč domácímu týmu po sporném verdiktu rozhodčích.

 

LCC Radotín – TJ Malešice 12:18 (4:2, 2:5, 1:4, 5:7)
LCC: Dominik Pešek 5+0
TJ Malešice: Ondřej Podroužek 4+0