Na putovním poháru z turnaje Mayor’s Lax Cup 2017 bude potřetí v řadě vyryto LCC Radotín

Třetí lednový víkend již sedmým rokem patří dříve Zimnímu lakrosovému turnaji, dnes s názvem Major’s Lax Cup, který se hraje v hale na Jižním Městě a který pořádá tým SK Lacrosse Jižní Město. Za tu dobu si vydobyl mezi evropskými týmy slušné jméno a je příjemným oživením zimní přípravy na další sezónu.

Hrací doba byla 2x 12 min hrubého času, finále pak 3x 12 min. Radotínští Custodi byli nasazeni do skupiny B s týmy Nationals (SVK), Bundeswehr Lacrosse (GER), LC Pardubice (CZE), Chocolax White (SUI) a Polish Eagles (POL).

pohary

Páteční zápasy se slovenským týmem a se zástupcem z východní části republiky skončily shodně naším vítězstvím se skóre 8:2 [(5:1, 3:1) a (4:0, 4:2)].

Sobota na turnaji začala pro Custody hned zrána, kdy se utkali se švýcarským týmem. Zápas nakonec skončil 15:1 (8:0, 7:1), což bylo nejvyšší vítězství dosažené některým z týmů v průběhu celého turnaje.
Následoval zápas s Polish Eagles, kdy velice početný a nadšeně bojující soupeř vzdoroval radotínským útočníkům celých šest a půl minuty, aby nakonec odešel ze zápasu s prohrou 9:1 (4:1, 5:0).

cus_pol cus_pol2
V 18 hodin nastoupili Custodi proti velice dobře hrajícím Bundeswehr Lacrosse. Zápas, který byl zajímavý od začátku až do konce, skončil vítězstvím Custodů 3:7 (1:3, 2:4) a bylo jasné, že německý tým dojde v turnaji hodně daleko.

Turnajový pavouk vygeneroval jako čtvrtfinálového soupeře pro Radotínské rakouský tým Österreichischer National Team s Klausem Hauerem a Adrianem Balaschem. Výsledek 11:1 (7:0, 4:1) vyzněl přesvědčivě pro Custody, kteří si tak s klidem mohli počkat na nedělního semifinálového soupeře. Tím se po čtvrtém čtvrtfinálovém zápase stal po vítězství 2:1 nad TJ Malešice opět německý armádní celek Bundeswehr Lacrosse.
V semifinále se tak dala očekávat pořádná lakrosová bitva. A první perioda toto očekávání potvrdila a tým Custodů si do druhé části semifinále odnesl nepatrné vedení v poměru 2:1. V té dal Radek Skála vzpomenout na svůj dřívější střelecký um a čtyřmi brankami přispěl k celkovému vítězství 8:1 (2:1, 6:0).

cus_bundes cus_bundes2

Už před tímto zápasem se v prvním semifinále utkaly dva české týmy – domácí tým z Jižního Města a LC Old Dogs Plzeň. Domácí v něm nakonec dokráčeli k vítězství 4:2 (3:0, 1:2), a tedy k postupu do finále. V zápase o třetí místo si celkem jednoznačně poradili Bundeswehr Lacrosse s týmem LC Old Dogs Plzeň 6:2 (2:2, 0:4).

Ve finálovém zápase, hraném na tři třetiny, to po třech obdržených brankách během prvních tří minut nevypadalo s domácím týmem moc dobře, ale díky vlastní bojovnosti a taky díky nedisciplinovanosti některých hráčů Custodes byli domácí přece jen zásluhou zejména veterána Milana Černíka po celý zápas stále ve hře. Konečný výsledek 9:5 (5:2, 2:2, 2:1) pro Custody znamenal, že radotínský tým potřetí za sebou získal turnajovou trofej.

cus_jm cus_jm2 cus_jm3 cus_jm4 cus_jm5 cus_jm6

V individuálních oceněních pak zazářil Martin Hodaň jako nejlepší obránce turnaje a dá se říct tradičně cenu za neproduktivnějšího hráče a nejlepšího střelce turnaje získal Dominik Pešek za 25 gólů a 11 asistencí. Za ním skončil na 2. místě Radek Skála (18 + 5). V hodnocení brankářů skončil Jakub Mareš na 2. místě.
Ocenit je třeba ale všechny hráče vítězného týmu, protože Custodi neztratili v průběhu turnaje ani jednu periodu!

hodydominik

Velký dík vyslovujeme také organizátorům turnaje za jeho bezproblémový průběh.

Konečné pořadí:
1. LCC Radotín (CZE)
2. SK Lacrosse Jižní Město (CZE)
3. Bundeswehr Lacrosse (GER)
4. Old Dogs Plzeň (CZE)
5. TJ Malešice (CZE)
6. Nationals Slovakia DNV (SVK)
7. Österreichischer National Team (AUT)
8. LC Pardubice (CZE)
9. Polish Eagles (POL)
10. Deutschland Adler LC (GER)
11. Chocolax Red (SUI)
12. Chocolax White (SUI)

Kompletní výsledky a statistiky naleznete zde.
Fotografie z celého turnaje od Martina Boudy jsou zde.

cus_jm7

LCC na Mayor’s Lax Cup 2017. Zleva vpředu: Matěj Barák, Viktor Bláha, Antonín Gottwald ml., Jiří Loskot, Jakub Mareš, Petr Bek; stojící zleva: Marek Loskot, Miroslav Knotek, Martin Hodaň, Jiří Košťál, Tomáš Procházka, Dominik Pešek, Petr Fait, Radek Skála, Pavel Poupě, Jakub Výmola, Dominik Javorský, Petr Poupě, Martin Šrůta a Patrik Procházka

Patrik Procházka
foto Martin Bouda