LCC posedmnácté na ligovém boxlakrosovém trůnu

Radotínská aréna byla v sobotu navečer za dohledu televizních kamer a přibližně čtyř stovek diváků svědkem dalšího triumfu domácího týmu v Náírodní boxlakrosové lize – celkem sedmnáctého a dvanáctého v řadě, což je v 32leté historii české boxlakrosové soutěže unikát.

Jižní Město bylo Radotínu rovnocenným soupeřem pouze v první periodě. Dlužno říci, že více než polovinu času domácí odehráli v oslabení po vyloučeních Jiřího Loskota a Petra Poupěte. Hra v oslabení ovšem favoritovi vyhovovala. Jak útok, tak obrana Jižního Města nehrály důrazně. Útok zbytečně přicházel o míče, obrana nechodila agresivně na hráče s míčem a spíše vyčkávala na ztrátu, což se vymstilo. Výsledkem byl sólový únik Jakuba Výmoly, který v 9. minutě otevřel skóre. I branka Jiřího Loskota o 30 sekund později, ale koneckonců i góly Marka Loskota v předposlední minutě periody a Radka Skály na začátku druhé části hry všechny padly v oslabení.

Jižní Město se snažilo najít odpověď. Ovšem vidět byli pouze veteráni Došlý s Černíkem. Elitnímu střelci hostů Jáchymu Plecháčkovi jakoby došly síly, nedařilo se ani jeho bratrovi Davidovi. Prapor se pokoušel nebojácnými průniky držet nad hlavou Seiler, ale většinou bez potřebné podpory spoluhráčů.

I ve druhé periodě Radotínští trpěli častými vyloučeními a téměř tři minuty se museli bránit přesilovce pět na tři. Z ní ale Jižní Město vytěžilo pouze jednu branku z hole Došlého po nahrávce Černíka. Když stejná dvojice o dvě minuty později snížila na rozdíl dvou branek, zdálo se, že by se Jižní Město mohlo uklidnit a začít hrát alespoň svůj standard. Opak byl ale pravdou. Neagresivní a příliš stažená obrana umožnila domácím do poločasu rozhodující úder v podobě devíti neopětovaných branek, na nichž se podíleli třemi zásahy především Dominik Pešek a Matěj Barák.

V polovině utkání tak bylo rozhodnuto. Jižní Město od té doby působilo mdlým, odevzdaným dojmem, snad kromě snaživého Tomáše Veselého, který zaslouženě (a efektně) vstřelil závěrečnou branku utkání. Za zmínku určtitě stojí celkově osmiminutová finálová premiéra Matěje Zelinky v brance Jižního Města, kterému se nerozklepala kolena a blýskl řadou velmi dobrých zákroků.

Radotín ve druhé polovině minimalizoval vyloučení a lépe se koncentroval, začal hrál svou pestrou a rychlou kombinační hru a s přehledem a jistotou dokráčel pro další titul v řadě.

LCC Radotín vs. SKL Jižní Město 21:5 (3:1, 4:2, 7:0, 7:2)
Záznam utkání naleznete zde.
Foto zde.
Petr Chmelař
Foto Ondřej Mika, Martin Bouda

fin01fin02