Začala Juniorská boxlakrosová liga 2018–19

V neděli 23. září se v Radotíně uskutečnil první turnaj letošního ročníku Juniorské boxlakrosové ligy (JBLL). Po dlouhotrvajícím létě venkovní teploty konečně klesly a kvůli občasným přeháňkám nový koberec hráčům klouzal. Přesto bylo možné vidět zajímavé a vyrovnané souboje v kategoriích do deseti (U10), dvanácti (U12) a čtrnácti (U14) let.

Nejmladší kategorii letos reprezentují pouze dva radotínské týmy. Jejich první vzájemné utkání skončilo vítězstvím toho v červených dresech, kterému se podařilo získat všech pět bodů z vlastního zápasu. Tým modrých pak zvítězil v samostatných nájezdech a odnesl si alespoň bod.
u10_1u10_2u10_3
V kategorii U12 se střetly týmy z Radotína, Zbraslavi a smíšený tým složený z hráčů Jižního Města a Plzně. První proti sobě nastoupili mladí hráči Radotína a Zbraslavi. Přes zdánlivě jednoznačný výsledek byl zápas herně vyrovnaný. Nakonec ho však bodově 100 % vytěžili radotínští Mravenci a odnesli si všech šest bodů. V následujícím souboji s týmem JMP však již tak úspěšní nebyli. Byť se skóre i hra v průběhu zápasu přelévaly, nakonec čtyři body ze zápasu a jeden ze samostatných nájezdů získal tým hostí. V posledním zápase této kategorie týmu Zbraslavi utekl začátek. A i když její hráči ztrátu statečně snižovali, v polovině zápasu stáhli na rozdíl jediné branky a v poslední periodě nedostali gól, stačilo to pouze na zisk jediného bodu.
u12_01u12_02u12_03
u12_04u12_05u12_06
Hráči stejných týmů jako v U12 se setkávají i v kategorii U14. V zatím bodově nejvyrovnanější soutěži si nejlépe vedou mladíci oblékající zelené dresy Zbraslavi, kteří dokázali o gól porazit Radotín a o tři tým Jižního Města a Plzně. Navíc dokázali zvítězit v obou sériích samostatných nájezdů.
u14_1u14_2
u14_4u14_5
Nezbývá než se těšit na pokračování JBLL, které se uskuteční první říjnovou neděli na hřišti Malešic.

Statistiky JBLL najdete na webu svazu zde.
Fotografie zde.

Jiří Tilšer