LCC Wolves na turnaji ve Frankfurtu obhájili loňské prvenství

S cílem obhájit vítězství na silně obsazeném mezinárodním fieldlakrosovém turnaji Scheider Cup ve Frankfurtu nad Mohanem odjeli hráči LCC Wolves U19 autobusem z Radotína společně s kolegy z širšího výběru reprezentace, který hrál pod názvem Spring Lax, a Harpyjemi – radotínskými juniorkami U16.

V konkurenci deseti týmů se Wolves ve skupině A postupně utkali s BHC Berlín (10:1), týmem Belgie U19 (15:1), v nejhezčím zápase porazili domácí Frankfurt 9:3 a v podvečer i polskou U19 (15:1). Postoupili tak přímo do nedělního semifinále.
Druhému českému týmu Spring Lax se vedlo taktéž slušně, když prohrál pouze s Hamburkem a postoupil do čtvrtfinále proti BHC Berlín. Tento zápas kluci zvládli výborně, a tak se mohli všichni těšit na české semifinále. V něm nedali Wolves soupeři žádnou šanci, po celý zápas byli jednoznačně lepším týmem a zvítězili 15:3.
V utkání o třetí místo Spring Lax skvěle otočili zápas s domácím Frankfurtem a ze stavu 0:4 ho dovedli až k vítězství 9:6 a k zisku třetího místa.
wolves_frankfurt_1wolves_frankfurt_2 wolves_frankfurt_3 wolves_frankfurt_4

Finále mezi Wolves a Hamburkem bylo opravdovým vyvrcholením celého turnaje. Fyzicky velmi zdatní hráči německého týmu byli v úvodu utkání zcela vyrovnaným soupeřem radotínským mladíkům, za které se prosazovali především Pavel Srch se Štěpánem Friedlem a v polovině utkání bylo skóre 5:3 pro Wolves. Ve druhé části zápasu předvedli Wolves několik velmi povedených útočných akcí a v kombinaci se skvěle fungující obranou to vedlo až k náskoku 9:4. V závěru se ještě Hamburk pokusil o zvrácení výsledku, ale dokázal jen korigovat na konečných 9:6.

LCC Wolves se tedy podařilo obhájit prvenství z roku 2017 a bylo to vítězství zcela zasloužené. Hráči předváděli velmi pěkný lakros, hráli disciplinovaně v obraně a v útočné fázi velmi trpělivě. Většina hráčů si tak před zraky reprezentačního trenéra Vladimíra Mandy řekla o pozvánku do týmu, který bude příští rok bojovat o medaile na ME U19 konaném v Praze.

Sestava LCC Wolves: Josef Slavík, Viktor Bláha, Jan Polák, Adam Kučera, Tomáš Hájek, Matouš Tilšer, Jakub Lukáš, Matěj Kresl, Vojtěch Vošmik, Adam Krúpa, Albert Bergman, Vojtěch Postupa, Ondřej Strieblik, Tomáš Jasek (kapitán), Šimon Kučera, Pavel Srch, Štěpán Friedl, Tomáš Knotek (kapitán), Jan Barák (kouč)

Konečné pořadí:
1. LCC Wolves Radotín
2. HTHC Hamburg Warriors
3. Spring Lax
4. SC Frankfurt 1880
5. Berliner HC
6. Latvia U19
7. Belgium U19
8. Braine
9.&10. NRW & Polska U19

Jan Barák

Turnaj nemá web, ale pouze facebookovou stránku https://www.facebook.com/pg/scheidercup/posts/?ref=page_internal. Fotky za hry na ní bohužel nenajdete, ale nějaké najdete ZDE.