LCC White ovládli finále boxlakrosové ligy

České lakrosové unii se podařilo dojednat po vzoru dalších profesionálních soutěží možnost uspořádat za přísných podmínek závěrečný turnaj Národní boxlakrosové ligy 2020. Čtveřice týmů tak o víkendu 23.–24. 1. 2021 sehrála play-off v „bublině“ stadionu na Jižním Městě – bez diváků a po otestování všech účastníků.

Custodes byli v poslední sezóně rozděleni do dvou týmů – White a Red. Bílí si v semifinále poradili s Old Dogs Plzeň hladce 27:15. Deset gólů nastřílel Tomáš Knotek. Červení pak otočili zápas proti SK Lacrosse Jižní Město a vyhráli 18:11. Nejlepším střelcem byl nováček v týmu Lukáš Kučera. Jižní Město pak Old Dogs porazilo v zápase o bronz 21:16.

V radotínském finále pak měli převahu LCC White. Nejprve si vybudovali náskok šesti gólů, pak se sice hra srovnala, ale v poslední čtvrtině si bílý tým vedení opět pojistil a zvítězil 22:14. 

Nejlepším střelcem a zároveň vítězem kanadského bodování play-off se stal Dominik Pešek, který od loňska hraje za Old Dogs Plzeň (17+4).

„Na všech týmech byla patrná nerozehranost a hra byla dost neuspořádaná, ale i tak jsme viděli spoustu dobrých akcí,“ zhodnotil průběh play-off coach Lukáš Neužil. „Bílý tým ve finále předčil soupeře díky zkušenější obraně a efektivnějšímu zakončování. Červeným trochu chyběl výraznější střelec.“

Možnost odehrát zápasy byla vítanou vzpruhou v době, kdy nelze trénovat jinak než individuálně. Custodes potvrdili svou pozici dominantního českého klubu, a pohár pro vítěze NBLL tak zůstane v sokolovně popatnácté v řadě.

Statistiky ze zápasů najdete zde.

Několik fotografií z finálového víkendu je zde.