Cvičme s Adélou a podpořme Lukáška

Naše trenérka Adéla připravila na období do konce roku (pokud nám vláda neumožní jinak) pravidelné pondělní on-line tréninky. Místo klasického poplatku na takovou lekci, který je za „normální“ situace 120 Kč, iniciovala Adéla sbírku na pomoc malému klukovi Lukáškovi, který se statečně potýká se syndromem Lesch-Nyhan.

Trénink proběhne vždy v pondělí od 19.00 na Adélině instagramu a následně pak bude uložen na IGTV. Trénink je zaměřen na celé tělo, cvičí se s vlastní váhou, je náročnější, ale zvládne ho úplně každý. Trénink je pro všechny volně přístupný a je zcela zdarma. Místo klasického vstupu budeme rádi za dobrovolný příspěvek na transparentní účet 123-2861670267/0100.

Celý výtěžek pak poputuje přímo Lukáškovi. Lukáškovi je 8 let. Bydlí s rodiči a starší sestrou Aničkou v Říčanech u Prahy. První tři měsíce života se Lukášek zdál být zdravé miminko, pak začaly vývojové problémy. Diagnóza, kterou si Lukáškovi rodiče po pár měsících vyslechli, je syndrom Lesch-Nyhan. Jedná se o vzácné metabolické onemocnění. V ČR jsou v současné době dva diagnostikovaní pacienti. Lukášek je milý a chytrý kluk, ale jeho tělo ho neposlouchá a někdy si dokonce samo dělá, co se mu zlíbí. Nedokáže sám sedět, neovládá ruce jako jiné děti, nechodí – je odkázaný na vozíček a stoprocentní péči rodičů. Prakticky nemluví, ale komunikuje živě očima, a jeho nejbližší mu většinou rozumějí. Jedním z projevů onemocnění je bohužel také nucení k sebepoškozování. Vzhledem k projevům nemoci si Lukášek nemůže hrát jako ostatní děti v jeho věku, ale rád poslouchá, když mu někdo čte, dívá se na televizi (sleduje hlavně sportovní přenosy a nevynechá ani jedny večerní zprávy 8-). Má báječný smysl pro obzvláště černý humor a miluje společnost. Navštěvuje 1. třídu základní školy při Jedličkově ústavu v Praze.

Děkujeme, že cvičíte pro sebe a dobrou věc. #MAKAMSADEL